W zasadzie trudno wyobrazić sobie działanie większości współczesnych firm bez dostępu do internetu, który służy jako narzędzie pracy oraz źródło niezbędnych informacji. Zdarza się, że brak internetu paraliżuje na pewien czas działanie całej firmy. Dlatego niezbędne jest zapewnienie odpowiedniego dostępu do sieci, aby tego typu przestoje nie zdarzały się w firmie.

 

Istnieje wiele możliwości na podłączenie łącza internetowego do firmy, może ono być poprowadzone klasycznym kablem internetowym, światłowodem, kablem telefonicznym lub telewizyjnym oraz poprzez router radiowy. Każde z tych rozwiązań posiada swoje wady i zalety, a konkretne z nich powinno zostać dostosowane do potrzeb danego przedsiębiorstwa.

 

Kwestia podłączenia całej firmy do sieci internetowej to jeden aspekt, inną natomiast kwestią jest budowa sieci internetowej we wewnątrz firmy. Pojawia się pytanie, czy do każdego komputera należy podpinać osobny kabel internetowy, osobne IP, itd. Firmy często sięgają po rozwiązanie, które zakłada doprowadzenie przewodowego internetu to budynku firmy, a następnie rozdzielenie sygnału pomiędzy poszczególne komputery za pomocą rutera radiowego.

 

 

Ciekawym rozwiązaniem często praktykowanym w firmach jest również budowa wewnętrznej sieci, w którą połączone są wszystkie firmowe komputery, nie jest to co prawda dostęp do internetu, ale pozwala na współdzielenie dysku, dzięki czemu jedna osoba umieszcza na nim pliki, a inna natychmiast może je pobrać. Takie rozwiązanie pozwala w znacznym stopniu usprawnić obieg dokumentów firmie i skraca czas na to potrzebny.

Notowania giełdowe