Oprogramowanie komputerowe przydatne w biznesie

Dziś w zasadzie nie ma firmy, która nie wykorzystywałaby w swojej pracy komputerów, dlatego też powstaje coraz to nowe programy, które mają za zadanie ułatwić prowadzenie biznesu. Naturalnie pierwszym informatycznym dziełem w jaki należy zaopatrzyć firmowe komputery jest system operacyjny gdzie do wyboru są trzy: Linux, Windows i Mac OS.

 

Kolejnym programem, który z pewnością znajdzie się na dysku każdej firmy będzie pakiet biurowy, do najpopularniejszych należą Microsoft Office i Open Office. Oba zestawy dają możliwość korzystania z arkuszy kalkulacyjnych, edytorów tekstu, edytorów prezentacji, baz danych oraz prostych rysunków.

 

Bardziej zaawansowanym również przydatnym dla wielu firmy będzie oprogramowanie CRM, czyli system służący do zarządzania kontaktami z klientami. Pozwala on na tworzenie kontaktów, wprowadzanie notatek ich dotyczących oraz planowanie kolejnego kontaktu, a także wymianę informacji pomiędzy handlowcami. Wiele CRM-ów pozwala również na wystawianie faktur i nadzorowanie płatności.

 

Programy rachunkowe to natomiast specjalistyczne narzędzia służące do prowadzenia księgowości w firmach. W zależności od potrzeb firmy na rynku dostępne są proste programy wspierające uproszczoną księgowość oraz bardziej zaawansowane.

 

Programy do archiwizacji i work flow – są to programy, które umożliwiają zdigitalizowanie, przechowywanie i przekazywanie między pracownikami dokumentów, wiadomości i kontaktów.

 

Programy ERP – to najbardziej rozbudowana forma oprogramowania komputerowego z przeznaczeniem dla firm. W tym systemach mieszczą się często wszystkie wspomniane wyżej funkcje a ponadto zapewniają obsługę magazynów, hal produkcyjnych, logistyki czy serwisu.

 

 

Notowania giełdowe